Csuka Zoltán Városi Könyvtár, Érd  
Elérhetőségek
Nyitva tartás
Ki kicsoda Érden?

A 2005-ben megjelent Ki-kicsoda Érden? című kiadványunk adatbázisát 2015. évben aktualizáltuk. Az összegyűjtött adatokat honlapunkon publikáljuk. (442 főt kértünk fel a kérdőív kitöltésére, ebből 215 fő küldte vissza a kitöltött adatlapot.) Az alábbiakban már az aktualizált adatok böngészhetők.
 
Kérjük, hogy akinek észrevétele van az adatlapjával kapcsolatban, jelezze nekünk!
Jánosi György
 
született:Szekszárd, 1954. január 21.
családi állapot:nős
anya:Susák Katalin
apa:Jánosi György
gyermek:Eszter (született: 1983)
gyermek:Kata (született: 1988)
házastárs:Kühstahler Rozália
tanulmányok:Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsésztudományi Kar, 1979
Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsésztudományi Kar szociológia szak, 1985
munkahely:Tolna Megyei Patyolat Vállalat, 1972-1973
KLTE tudományos segédmunkatárs, 1977-1979
Illyés Gyula Pedagógiai Főiskola tanársegéd, 1979-1983
adjunktus, 1983-1988
főiskolai docens, 1988
tanszékvezető, 1986-1990
főigazgató helyettes, 1987-1990
Kaposvári Tanítóképző Főiskola Szekszárdi Kihelyezett Tagozata, 1991-
közéleti megbizatás:MSZP alapító tag, 1989
MSZMP Tolna megye első titkára, 1989
MSZP Tolna megye első elnöke, 1990-1991
MSZP országos elnökségében alelnök, 1990-1998
MSZP országos elnökség tagja, 1998-2001
MSZP választmány elnöke, 2001-2004
Országgyűlés országgyűlési képviselő, 1991-1994
Országgyűlés országgyűlési képviselő, 1994-1998
Országgyűlés országgyűlési képviselő, 1998-2002
Országgyűlés országgyűlési képviselő, 2002-2006
Országgyűlés országgyűlési képviselő, 2006-2010
MKM politikai államtitkár, 1994
GyISM miniszter, 2002-2003
országgyűlési megbízatásai:
frakcióvezető-helyettes MSZP (1998-2002.)
Oktatási, Ifjúsági és Sportbizottság alelnöke (1992.10.13-1994.06.27.)
Oktatási, Ifjúsági és Sportbizottság elnöke (1994.06.28-1994.07.14.)
Oktatási, Ifjúsági és Sportbizottság elnöke (1996.02.20-1998.06.17.)
Oktatási és Tudományos Bizottság alelnöke (1998.06.25-2002.05.14.)
Oktatási és Tudományos Bizottság elnöke (2003-2006)
Kulturális Bizottság alelnöke, Média Albizottság elnöke (2006-2010)
kutatási területe:
kultúrszociológia, kultúraelmélet
egyéb:
Főiskolai képzési ágként Szekszárdon az országban elsőként beindította a szociális munkás képzést.
jelentősebb művei:
A szórakozás történelmi funkcióváltozásai. Bp., 1986
Kihívások és válaszok : (MSZP szakmai program, szerkesztő). 1994
Verses kötetek:
Részeg angyalok. Bp., 2005
Bukott angyalok. Bp., 2006
Néma angyalok. Bp., 2007
Utóirat. Bp., 2008
hobbi:horgászás, zenehallgatás, olvasás
lakcím:Érd Bajuszfű utca 5/a.
telefon:20/466-8074
email:Írjon emailt!
Érden él:1999 óta
Csuka Zoltán
Városi Könyvtár

Érd, Hivatalnok utca 14.
23/365470/1
- www.csukalib.hu -
- Írjon nekünk emailt! -
NYITVA TARTÁS
Adószámunk: 15566991-1-13
SZJA 1%
Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület
Adószámunk: 18706330-1-13
6,6°C
borús